Świąteczne spotkanie ze studentami i przedsiębiorcami

14 grudnia, 2017

Kolejne spotkanie wigilijne – Julebord za nami!

Studenci Skandynawistyki Uniwersytetu Gdańskiego oraz Członkowie i Partnerzy Polsko-Norweskiej Izby Gospodarczej mieli okazję kolędować razem już po raz trzeci. W tym roku do grona uczestników wydarzenia dołączyli również przedstawiciele linii szwedzkiej, fińskiej i duńskiej, dzięki czemu skandynawski klimat Świąt Bożego Narodzenia unosił się w powietrzu jeszcze wyraźniej niż w latach poprzednich.  Doskonały występ wokalny studentów dodatkowo uświetnił wspaniały akompaniament stworzony z wielu instrumentów muzycznych, o co zadbali z kolei ich wykładowcy.

Po śpiewach i tańcach w rytm norweskich kolęd przyszedł czas  na rozmowy o możliwościach rozwoju zawodowego, jakie rynek trójmiejskich pracodawców oferuje absolwentom Skandynawistyki. Szczególnie zainteresowani ich zatrudnieniem byli: Arla Foods – Partner Główny wydarzenia, portal MojaNorwegia.pl, MultiNor, Eksperci Języka Norweskiego „Trolltunga” oraz Biuro Tłumaczeń „Asnor”.

Nie mogło również zabraknąć tradycyjnych, norweskich przysmaków świątecznych, które znikały ze stołów w okamgnieniu. Wszystko to dzięki wsparciu restauracji Tu’gether oraz pysznemu łososiowi, którego zapewniła nam firma Morpol – Marine Harvest.

Dziękujemy Członkom PNCC za przybycie, a studentom oraz pracownikom Uniwersytetu za udział w wydarzeniu i wspaniały występ artystyczny. Mamy nadzieję, że Julebord był dla wszystkich uczestników początkiem owocnej współpracy w sferze zawodowej.

Szczególne podziękowania kierujemy do Partnera Głównego wydarzenia – Arla Foods za wsparcie finansowe i pomoc przy organizacji, a także firmie Morpol i Polish Connection za ich zaangażowanie i kolejną udaną współpracę z naszym zespołem.

Do zobaczenia za rok!

Partner Główny:                                             Partnerzy:

Lokalizacja:
GDAŃSK
Data wydarzenia:
14.12.2017 / G 14:00