Seminarium „Mój biznes w Norwegii – aspekty prawne prowadzenia działalności gospodarczej” cz.II

21 listopada, 2017

21. listopada 2017 r. odbyła się druga część seminarium z cyklu „Mój biznes w Norwegii”, które mieliśmy przyjemność współorganizować z Regionalną Izbą Gospodarczą Pomorza. Tym razem tematy poruszane przez prelegentów oscylowały wokół tego, jak wejść na rynek norweski, jak założyć firmę w Norwegii i jak w tym kraju wyglądają kwestie prawno-podatkowe dla przedsiębiorców z zagranicy. Spotkanie odbyło się w ramach programu Broker Eksportowy.

Pierwszą część seminarium poprowadził Prezes Zarządu PNCC – Marcin Bortkun. W oparciu o swoje kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu działalności biznesowej w Norwegii opowiedział uczestnikom o tym, co jest najważniejsze w planowaniu wejścia na tamtejszy rynek i jaka strategia w tej kwestii sprawdza się najlepiej, a także jak wyglądają statystyki dot. małych i dużych przedsiębiorstw oraz gdzie zgromadzony jest kapitał w Norwegii.

Drugą część seminarium stanowiło wystąpienie specjalistek z zakresu norweskich wymogów prawno-podatkowych dot. prowadzenia firmy – Cecylii Liwo oraz Magdaleny Polakowskiej z Polish Connection sp. z o.o.. Uczestnicy dowiedzieli się m.in., jakie formy prawne przedsiębiorstw istnieją w Norwegii, jak rozliczane są tam firmy zagraniczne oraz dlaczego mimo skomplikowanych formalności, warto prowadzić tam działalność gospodarczą.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w spotkaniu i zaangażowanie w dyskusje.

Szczególne podziękowania za wsparcie i kolejną udaną współpracę kierujemy do Partnera Strategicznego PNCC:

Lokalizacja:
GDAŃSK
Data wydarzenia:
21.11.2017 / G 10:00