Seminarium „Mój biznes w Norwegii – aspekty kulturowe prowadzenia działalności gospodarczej” cz.I

20 października, 2017

W dniu 20.10.2017 r. w Hotelu Almond w Gdańsku odbyła się pierwsza część seminarium z cyklu „Mój biznes w Norwegii”, poświęcona aspektom kulturowym prowadzenia działalności gospodarczej. Spotkanie mieliśmy przyjemność organizować we współpracy z Regionalną Izbą Gospodarczą Pomorza w ramach projektu Broker Eksportowy.

W pierwszej części spotkania Prezes Zarządu PNCC – Marcin Bortkun opowiedział, czym charakteryzuje się rynek norweski, jakie są główne kierunki importowe w Norwegii, jak na tym tle wypada Polska oraz jak obecnie przedstawiają się dane liczbowe (PKB, PKB per capita) w Norwegii – również w porównaniu z Polską i innymi krajami UE. Bazując na własnym doświadczeniu, wspomniał także, o czym należy pamiętać, odbywając podróż służbową do Norwegii i dlaczego nawiązywanie współpracy z jej mieszkańcami wymaga od polskiego przedsiębiorcy cierpliwości.

W drugiej części współzałożycielka Szkoły Językowej Trolltunga – Magdalena Szczepańska przybliżyła uczestnikom seminarium kulturowe oblicze norweskiej sfery biznesowej. Dzięki niej dowiedzieliśmy się, na co zwracać uwagę w początkowej fazie nawiązywania relacji biznesowych, co zrobić, a czego nie, by współpraca była owocna i trwała jak najdłużej, a także jak bardzo różni się polska wersja „bycia spóźnionym” od norweskiej i dlaczego wspominanie Justyny Kowalczyk w swobodnych rozmowach z Norwegami nie jest najlepszym pomysłem.

Dziękujemy uczestnikom za przybycie i zapraszamy na II część cyklu, która odbędzie się 21.11.2017 r.

Szczególne podziękowania za wspaniałą współpracę kierujemy do Partnerów:

Lokalizacja:
GDAŃSK
Data wydarzenia:
20.10.2017 / G 10:00