Nordic Talking Festival

6 kwietnia, 2019

W dniach 6-8 kwietnia 2019 r. w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku odbyła się druga edycja Spotkania Miłośników Północy – Nordic Talking Festival, którego pomysłodawcami i głównymi organizatorami byli Członkowie PNCC – Eksperci Języka Norweskiego – TrolltungaTegoroczną edycję współorganizowała także autorka bloga Pofikasz? O Szwecji po polsku oraz  Polsko-Norweska Izba Gospodarcza.

Dwudniowe wydarzenie przyciągnęło szerokie grono odbiorców, którzy nie mogli narzekać na brak atrakcji. Autorzy najpopularniejszych blogów związanych z tematyką nordycką opowiedzieli o swoich doświadczeniach, podzielili się swoimi wrażeniami oraz udzielili uczestnikom wielu porad i wskazówek dotyczących życia codziennego i podróżowania po szeroko rozumianej Północy. Program Festiwalu był bardzo różnorodny. Oprócz klasycznych wykładów i prelekcji, odbyły się także spotkania indywidualne z blogerami, warsztaty kulinarne z Larą Gessler oraz koncert Roy Einar Dreng & Ronnie Gerrard.

Polsko-Norweska Izba Gospodarcza miała przyjemność organizować część biznesową spotkania, czyli panel dyskusyjny pt. „Polacy w Skandynawii. Jak odnieść sukces w biznesie?” oraz Business Brunch będący jednocześnie częścią networkingową panelu.

O swoich doświadczeniach z działalności biznesowej w Skandynawii i przenoszeniu skandynawskiego stylu pracy na rynek polski opowiedzieli specjaliści w swoich dziedzinach: Dorota Morka – Dyrektor Zarządzająca na Polskę firmy z branży morskiej TTS Poland o norweskim kapitale, Michał Urbankowski – szef sprzedaży na rynek szwedzki Unibep S.A., Bartosz Gas – dyrektor Celestin Residence oraz Prezes PNCC – Marcin Bortkun. Panel dyskusyjny poprowadził szef Zagranicznego Biura Handlowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Sztokholmie – Sebastian Magier. Dyskusje były bardzo owocne, głównie ze względu na różnorodność perspektyw, z jakich wypowiadali się paneliści, a także dzięki uczestnikom, którzy chętnie brali w nich udział.

Dziękujemy panelistom i p. Sebastianowi Magierowi za udział w części biznesowej oraz za zaangażowanie i pomoc,  współorganizatorom Festiwalu: Ekspertom Języka Norweskiego Trolltunga, autorce bloga Pofikasz? O Szwecji po polsku, a także Nadbałtyckiemu Centrum Kultury za współpracę, pozytywną energię i moc wrażeń, które na długo zapiszą się w pamięci naszej i uczestników.

Do zobaczenia za rok!

Lokalizacja:
GDAŃSK
Data wydarzenia:
06.04.2019 / G 9:30