Julebord 2018

19 grudnia, 2018

Kolejne – czwarte, spotkanie świąteczne z trójmiejskimi pracodawcami i studentami Skandynawistyki Uniwersytetu Gdańskiego za nami. W tym roku podobnie, jak w latach poprzednich przy współpracy z Wydziałem Filologicznym i Instytutem Skandynawistyki zorganizowaliśmy wydarzenie, mające na celu przybliżenie studentom linii norweskiej, szwedzkiej, duńskiej i fińskiej możliwości, jakie oferuje im trójmiejski rynek pracy. Tych okazało się być naprawdę dużo, co spotkało się z entuzjazmem wśród uczestników. Swoje oferty zatrudnienia przedstawili Członkowie i Partnerzy PNCC: Arla, NorEkspert, MojaNorwegia.pl, MultiNor oraz Trolltunga.

Tegoroczna edycja w znacznym stopniu różniła się od poprzednich ze względu na specjalny występ artystyczny przygotowany przez żaków, który tak, jak spotkanie z pracodawcami przyciągnął dużą liczbę uczestników, wśród których można było dostrzec wielu pracowników i absolwentów Wydziału. Tradycyjne już wspólne kolędowanie w języku norweskim odbyło się przy akompaniamencie instrumentów, na których grali nauczyciele akademiccy, natomiast prym w śpiewaniu wiedli studenci I roku linii norweskiej. Po części oficjalnej wszyscy zasiedli do biesiadowania i swobodnych rozmów z – być może – przyszłymi pracodawcami.

Dziękujemy Instytutowi Skandynawistyki za świetną współpracę przy organizacji, studentom za zaangażowanie i liczne przybycie, a także Członkom i Partnerom PNCC za wniesienie treści merytorycznych i pozytywnej energii.

Szczególne podziękowania kierujemy do Partnerów Wydarzenia: firmie Arla oraz firmie NorEkspert za wsparcie finansowe i pomoc w zorganizowaniu wydarzenia.

Organizatorzy:

Partnerzy:

Lokalizacja:
GDAŃSK
Data wydarzenia:
19.12.2018 / G 11:30