XIX Forum Gospodarki Morskiej czyli spotkanie branży morskiej w Gdyni

11 października, 2019

Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2019 to spotkanie przedsiębiorców, ekspertów z sektora morskiego, samorządowców, ekonomistów oraz przedstawicieli świata nauki na którym omawiali wyzwania i szanse sektora gospodarki morskiej.

– Forum Gospodarki Morskiej na trwale wpisało się do kalendarza wydarzeń biznesowych Gdyni. Nasze miasto bardzo mocno jest związane z morzem – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. –  Wielu naszych mieszkańców pracuje w firmach z tego sektora, wiele przedsiębiorstw z tej branży ma tutaj swoją siedzibę, więc jesteśmy bardzo mocno zainteresowani, aby ten sektor się prężnie rozwijał.

Polsko – Norweska Izba Gospodarcza podczas wydarzenia zaprezentowała swój nowy projekt „Maritime Business Mixer”, który w przyszłych edycjach Forum stanowić ma jego dopełnienie.

Olav Myklebust – Ambasador Królestwa Norwegii w Polsce mówił o ścisłych związkach łączących nasze kraje w zakresie gospodarki morskiej i jej możliwościach wykraczających poza Bałtyk.

Wszystkie dyskusje zaplanowane podczas paneli tematycznych odbyły się w ciągu jednego dnia. Udział w nich wzięli m.in. wieloletni praktycy, którzy zarządzają przedsiębiorstwami z sektora gospodarki morskiej oraz doświadczeni w branży specjaliści. Tematy zaproponowane przez organizatorów Forum Gospodarki Morskiej są niezwykle aktualne i dotyczą najważniejszych, bieżących zagadnień gospodarczych,  a dobór rozmówców w każdym panelu gwarantuje ciekawą i rzeczową dyskusję.

Forum Gospodarki Morskiej co roku skupia przedsiębiorców z branży gospodarki morskiej, którzy omawiają bieżącą problematykę, a także dyskutują o wyzwaniach stojących przed branżą.

Tradycyjnie już zakończeniem Forum była gala „Wspólna Kaczka 2019”.

Serdeczne podziękowania za zaproszenie do współpracy dla Sławomira Kalickiego Prezesa Zarządu Inter Marine Group.

Partnerzy:

Lokalizacja:
:Gdynia, PPNT
Data wydarzenia:
:11.10.2019r.