„Skandynawia – stabilny kurs dla polskiego eksportu”

27 czerwca, 2017

W dniu 27.06.2017 r. Polsko-Norweska Izba Gospodarcza miała przyjemność gościć w Toruńskim Parku Technologicznym na spotkaniu dla przedsiębiorców zatytułowanym „Skandynawia – stabilny kurs dla polskiego eksportu” w ramach cyklicznych już „Wtorków z eksportem”.

W wydarzeniu wzięło udział 20 przedsiębiorców, którzy planują rozpocząć lub są w trakcie rozwijania swojej działalności biznesowej na rynku norweskim i szwedzkim. Jak podkreślają organizatorzy z Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego wszystkie wydarzenia dotyczące Skandynawii cieszą się dużym zainteresowaniem, a to za sprawą coraz lepiej prosperującej  współpracy handlowej na liniach Polska-Norwegia i Polska- Szwecja. Kraje Skandynawskie już od kilku lat są dla polskich przedsiębiorców atrakcyjnym celem, nie tylko ze względu na bardzo dobrą sytuację ekonomiczną, ale także ze względu na bliskość geograficzną i dobre połączenie komunikacyjne z polskimi portami lotniczymi.

Prezes Zarządu PNCC – Marcin Bortkun wygłosił prezentację pt.”Strategia wejścia na rynek norweski”. Skupił się on na omówieniu barier, jakie polscy przedsiębiorcy spotykają najczęściej na swojej drodze w kierunku rynku norweskiego, nakreślił też jak najlepiej przygotować ofertę swojej firmy, by zainteresować nią Norwegów i jak pozyskiwać partnerów biznesowych. Doskonałym uzupełnieniem jego prezentacji był komentarz p. Aleksandry Eriksen – prezeski firmy konsultingowej Polish Connection zajmującej się rozliczaniem podatkowym polskich przedsiębiorstw w Norwegii. Na przykładach z doświadczenia swojego i swoich kolegów opowiedziała o różnicach we współpracy z polskimi i norweskimi kontrahentami, a także o tym, jak Norwegowie podchodzą do kooperacji z zagranicznymi przedsiębiorcami.

Dziękujemy za zaproszenie i liczymy na dalszą współpracę!

Lokalizacja:
GDAŃSK
Data wydarzenia:
27.06.2017 / G 10:00